Tüp Bebek

IVF veya in vitro fertilizasyon, yumurtaların bir laboratuarda sperm ile döllendiği bir prosedürdür. IVF sonrası oluşturulan embriyolar, normalde birer birer dişi eşinin rahmine implant etmek ve gelişmek üzere aktarılır. IVF tedavisi hastanın kendi yumurtaları ve spermleri veya donör yumurtaları ve / veya verici sperm kullanımı ile gerçekleştirilebilir.

IVF Nasıl Çalışır?

Tüm IVF tedavileri, yumurtalıktaki birkaç folikülün gelişimini uyarmak için hormon tedavisi ile başlar. Daha sonra bu yumurtalar toplanır, bunlar daha sonra birkaç embriyo oluşturmak için döllendirilir. Bir inkübatörde iki ila beş gün sonra, bu embriyoların biri veya bazen ikisi implantasyonun meydana geldiği vajinadan uterusa aktarılır ve gebelik başlar.
tüp bebek 1

Tüp Bebek Ve Hamilelik

Embriyo transferini takiben, tedavinizin başarılı olup olmadığını öğrenmek için 12 ila 14 gün arasında beklemeniz gerekecektir. Çoğu kadın ve çift için bu iki hafta beklemek, tedavinin işe yarayıp yaramadığına dair endişeyle dolu son derece zor bir zaman olabilir. Genellikle çoğu tüp bebek kliniği, klinikte tedavi boyunca danışmanlık ve destek sağlar ve hastalara benzer bir durumda başkalarıyla tanışmaları için aylık destek grubu çalıştırır. Hamilelik testiniz pozitif ise, erken gebelik taraması yapmak için klinikle iletişime geçmelisiniz. Maalesef tedaviniz başarısız olursa, döngünüzü ve almak istediğiniz diğer adımları tartışmanız için bir inceleme danışmanlığı düzenlenecektir. Bu süre boyunca ihtiyacınız olduğunda danışmanlık ve destek sağlanacaktır.
tüp bebek 1

Tüp Bebek İle İlgili Tedaviler Ve Paketler

IVF Lite, standart IVF'ye göre daha basit bir tedavi programı, daha düşük bir ilaç dozu ve birden fazla hamilelikten daha az risk ve aşırı uyarım anlamına gelir. Çalışmalar, hafif bir yaklaşımla tedavi sürelerinin daha kısa, ilaç dozlarının daha düşük ve daha az hastanın tedaviyi bıraktığını göstermiştir. Ve psikolojik olarak - stres seviyeleri de test edildiğinden - hastalar tedavi programı ile daha mutlu görünüyorlar. Ayrıca zaman aralıklı görüntüleme ile embriyo değerlendirmesi ile embriyo gelişiminin her 10 dakikada bir çekilmiş bir fotoğraf ile ilerlemesini gösteren yeni bir teknik yardımı ile yardımcı olunabilir.