Bursa’da Tüp Bebek Tedavisi

Kısırlık problemi yaşıyorsanız ve Bursa’da tüp bebek tedavisi uygulayan merkezler arayışındaysanız, öncelikle tüp bebek hakkında bilmeniz gerekenlere mutlaka göz atmalısınız. Uygulanacak tedavinin nasıl bir prosedür olduğunu anlamaya çalışmak eşiniz ve sizin için daha başarılı ve bilinçli bir süreç geçirmenize yardımcı olacaktır.

IVF Posedürü Aşamaları Nelerdir?

Bir IVF prosedüründe neler olduğunu açıklamak için süreci beş aşamaya ayırdık:

  1. 1. Aşama:

Yumurtalıklar yumurta üretmek için ilaç tedavisi ile uyarılır. Bu dönemde, yumurta üreten foliküllerin gelişimini kontrol etmek için bir dizi izleme taraması için kliniğe katılacaksınız. Foliküller doğru boyuta ulaştıktan sonra, yumurtalarınızı toplama için hazırlamanız için size bir enjeksiyon verilecektir.
bursada tüp bebek 3

  1. 2. Aşama:

Yumurta toplama gününde, işlem için hazırlık aşamasında küçük bir miktar sedasyon verilecektir. Bir tarama probuna bağlı ince bir iğne, yumurtalarınızı toplamak için her bir yumurtalık içine vajinanızdan geçirilecektir. Aynı gün, erkek partneriniz semen numunesi üretmeye ihtiyaç duyacak veya donör spermi kullanıyorsanız, bu durum kullanıma hazır olarak çözülecektir.

Aşama 3:

Yumurtalar toplandıktan sonra, gübrelemenin gerçekleşmesi için sperm ile bir tabağa konulur. Eğer bir erkek faktörü sorunu varsa veya gün içinde sperm kalitesi düşükse, embriyolog size spermin döllenmeye yardım etmek için doğrudan yumurtaya enjekte edildiği ICSI kullanmanızı önerebilir.
bursada tüp bebek 2

Aşama 4:

Yumurta toplamadan sonraki gün, bir embriyolog sizi yumurtalarınızın döllenmesini ve kaç tane embriyonuz olduğunu tartışmak için arayacaktır. Çoğu durumda embriyolar, blastosist aşamasına ulaşana kadar yumurta toplama işleminden beş ila altı gün sonra laboratuarda kültürlenir. Embriyo transferi gerçekleşeceği zaman embriyolog size tavsiyede bulunur. Bazı durumlarda tüm embriyolar Daha sonraki bir döngüde aktarım için dondurulmalıdır.

Aşama 5:

Embriyo transferi blastosist aşamasına ulaştığında, embriyo transferi normal olarak yumurta toplama işleminden beş ila altı gün sonra gerçekleşir. Günümüzde, çoğu kadın çoklu gebelik riskinden kaçınmak için sadece bir embriyo transfer edecektir. Embriyo transferi, spekulumun vajina içine yerleştirildiği (smear testine benzer) basit bir prosedürdür ve embriyo tutan bir kateter rahime yerleştirilecektir. Tüm bu süreçlerden sonra gebelik beklenir.