Bursa’da Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi almaya karar verdiyseniz ve Bursa’da tüp bebek konusunda uzman bir kadroya ihtiyaç duyuyorsanız öncelikli olarak tüp bebekte başarı oranları ve tüp bebek riskleri hakkında bilgi toplamaya çalışıyor olabilirsiniz. Aklınızdaki tüm bu soruları cevaplayacak bilgiler aşağıda verilmiştir.

IVF Başarı Oranları

IVF oldukça başarılı. Yaklaşık 156.000 kadının çalışmasına göre, ilk döngü için ortalama canlı doğum oranı yüzde 29,5'di. Bu sağlıklı doğurganlığı olan çiftlerde doğal döngü için başarı oranları ile karşılaştırılabilir. Başarı için en iyi şansınız tekrarlanan tedavi döngülerinden gelebilir. Aynı çalışma, altı IVF döngüsünden sonra kümülatif canlı doğum oranının yüzde 65,3 olduğunu buldu. Bu altı döngü genellikle iki yıl boyunca gerçekleşti. Yaşınız, infertilite nedeniniz gibi, başarınızda önemli bir rol oynar. Bir yumurta donörü kullanmak da başarınızı etkileyecektir. Tedaviye başlamadan önce kişisel başarılarınızı doktorunuzla başarıya ulaştırdığınızdan emin olun. Doktorunuz, tedavinin sizin için işe yarayıp yaramayacağını size söyleyemese de, sizinki gibi, kendiniz gibi diğer hastalarla ilgili olarak da sizin şansınız hakkında bir fikre sahip olmalıdır.
tüp bebek 1

IVF Maliyetleri

IVF pahalıdır. Ayrıca sıklıkla sigorta kapsamında değildir ve tedaviye ihtiyacı olan pek çok kişiye erişimi engeller. IVF tedavisi için daha az ödeme yapmanın veya mali yardım almanın yolları vardır ve tedaviyi yapıp yapamayacağınıza karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi gözden geçirmelisiniz.
tüp bebek 3

Tüp Bebek Riskleri

IVF genellikle güvenlidir, ancak herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, riskler vardır. Başlamadan önce doktorunuz her prosedürün olası yan etkilerini ve risklerini açıklamalıdır. IVF tedavisi gören kadınların yüzde 10'unda yumurtalık hiperstimülasyon sendromu (OHSS) ortaya çıkar. Çoğu kadın için, semptomlar hafif olacak ve kolayca iyileşecekler. Küçük bir yüzdelik için, OHSS daha ciddi olabilir ve hastaneye yatış gerektirebilir. Yumurta alımından geçen kadınların yüzde 1'inden azı OHSS nedeniyle kan pıhtıları veya böbrek yetmezliği yaşayacaktır. Yumurta alımı işlem sırasında veya sonrasında kramp ve rahatsızlığa neden olabilir. Nadir komplikasyonlar arasında mesanenin, bağırsak ya da kan damarlarının kazara delinmesi, pelvik enfeksiyon veya yumurtalık veya pelvik damarlardan kanama görülebilir.