Başarısız Tüp Bebek Denemeleri

Aile temellerini tamamlayan şeylerden biri de bebek oluyor. Her ebeveyn belirli bir süreç sonra anne-baba olmak ister. Fakat bazen şansımız iyi gitmeyebilir. Belirli sebeplerden dolayı normal yollardan bebek sahibi olmanız mümkün olmaz. Böyle bir durumda ilk yapmamız gereken uzman desteği almak. Özellikle de gebelik tedavisi için doktora gitmeliyiz. Burada hem anneye hem de babaya belirli testler yapılır. Bebek sahibi olamama durumunun kaynakları araştırılır. Kısırlık tespiti yapılmış veya normal yolla bebek sahibi olamama tespit edilmiş ise tüp bebek tedavisi için başlangıç yapmak gerekir.
tüp bebek tedavisi1

Tüp Bebek Tedavisine Başlangıç

Tüp bebek tedavisine başlarken bazı prosedürler gerekir. Bunun sonrasında tüp bebek tedavisine başlanır. Tüp bebek tedavisi hem yorucu hem de psikolojik olarak pozitif düşünceye sahip olmamız gereken bir süreçtir. Yorucu geçen bu dönemde doktorun dediklerini harfiyen yerine getirmek gerekir. Bursa’da tüp bebek tedavisi görmek isteyenler en uzman ekipler ile çalışıyor.

Tüp Bebek Tedavisinde Olumsuz Sonuç

Tüp bebek tedavisi her zaman olumlu yanıtlar vermeyebilir. Tabi ki ilk denemede hemen pes etmemek gerekir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yorucu geçen bu süreçte pes etmemek, her zaman ümitleri korumak gerekir.

Bazı durumlarda hemen sonuç alınabileceği gibi bazen de bebek bekleyişi uzun sürebilir. Doktorunuz muhtemelen yeni bir tarih verecek ve tekrar denemeler gerçekleşecektir.
tüp bebek tedavisi2

Tüp Bebek Tedavisinde Olumsuz Sonuç Araştırması

İlk denemeler genel olarak olumsuz sonuç olarak ortaya çıkabilir. Bu durum değerlendirilerek bir daha ki sefere daha hazırlıklı bir tüp bebek tedavisine başlanır. Embriyonun çatlamaması veya dış kabuğun kalın olması durumunda genel olarak tutmamasını doğal görür. Diğer bir yandan ise rahim içi bozuklukları, kadının tüplerinde bulunan tıkanıklıklar, iltihap gibi durumlardan da kaynaklanır. Böyle durumlarda ilk olarak tedavi yapılır. Sonrasında tekrar tüp bebek tedavisi denemelerine devam edilir.

Bu süreç içinde en önemli durum sizin her daim umudunuz olması. Sizin durumunuz tedavi sürecini de etkileyecektir. Sizde tüp bebek tedavisi olmak için uzman tüp bebek merkezlerinde bebek bekleyişiniz için hazırlanabilirsiniz.