Erkeklerde Kısırlık Tedavisi

Bir zaman, kesin bir kısırlık vardır. Kesin bir neden olmasa bile, doktorunuz anlayışla sonuçlanması tavsiye ederim. Infertilite olasılığı, eşin de kontrol edilmesi. Bu, bir uzmanlık gerektiren veya yardımcı üreme teknikleri ile yardımcı olmaktır. Nadirlikte, erkek doğurganlık ve bir erkeğin doğuşganlık imkansızdır.

Erkeklerde Kısırlık Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyat: bir, bir varikosel tesisatta düzeltilebilir veya tıkanmış vaz deferens tamir edilebilir. Daha öncesinde vazektomiler tersine çevrilebilir. Spermin ejakülatöründe sperm, sperm alma teknikleri ile testislerden veya epididimden direkt olarak alınabilir.
erkeklerde kısırlık 2

Enfeksiyonları tedavi etmek: Antibiyotik tedavisi üreme sisteminin bir enfeksiyonunu tedavi edebilir, ancak her zaman doğurganlığı geri getirmez.

Cinsel ilişki sorunları için tedaviler: ilaç veya danışmanlık, erektil disfonksiyon veya erken boşalma gibi seçenekler doğurganlığı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Hormon tedavileri ve ilaçları: İnfertilitenin belirli hormonların yüksek veya düşük seviyelerde veya vücudun hormonu kullanma biçimindeki kaynağın önerilmemesi hormon replasmanını veya ilaçlarını önerebiliriz.

Yardımcı üreme teknolojisi (ART): ART antiseptikler, spermi normal ejakülasyon, cerrahi ekstraksiyon veya donör bireyler içerisinde spesifik vaka ve isteklerinize bağlı olarak elde etmeyi içerir. Spermler daha sonra dişi genital yoluna sokulur veya in vitro fertilizasyon veya intrasitoplazmik sperm enjeksiyonunu içeren için kullanılır.erkeklerde kısırlık 1

Erkeklerde Kısırlık Teşhisi Nasıl Konur?

Erkek infertilite kapsamı ile ilgili bilgiler: Genel fizik muayene ve tıbbi öykü. Bu, cinsel organlarınızı incelemek ve doğurganlığı etkileyebilecek durumlar, kronik sağlık sorunları, hastalıklar, hastalıklar veya ameliyatlar hakkında sorular sormayı içerir. Doktorunuz cinsel cinsel davranışınızı ve ergenlik döneminde cinsel gelişmenizi sağlar. Semen analizi: Özel bir konteynere özel bir konteynere yaptırmak ve yaptırmak için kullanılabilir. Semeniniz daha sonra spermin şekli (morfolojisi) ve hareketi (motilitesi) ile ilgili bir anormallik arar.