Bursa’da Kısırlık Tedavisi

Bursa’da güvenilir ve uzman bir ekip ile kısırlık tedavisi almak istiyorsanız öncellikle kurum kültürü ve tedavi başarı oranlarını göz önünde bulundurmalısınız. Bu zahmetli ve uzun süreçte size yol arkadaşlığı edecek başarılı bir uzman kadrodan yardım almak öncelikli kriteriniz olmalı.

Kısırlık Neden Oluşur?

Çiftlerin yüzde 15'i kısırdır. Bu, bir yıl veya daha uzun bir süre boyunca sık sık korunmasız cinsel ilişkiye girmiş olsalar bile bir çocuğu tasavvur edemeyecekleri anlamına gelir. Bu çiftlerin yarısına kadar, erkek infertilitesi rol oynar. Erkek kısırlığı, sperm üretimini, anormal sperm fonksiyonunu veya spermin verilmesini engelleyen tıkanıklıklardan kaynaklanır. Hastalıklar, yaralanmalar, kronik sağlık sorunları, yaşam tarzı seçimleri ve diğer faktörler erkek infertilitesine neden olarak rol oynayabilir. Çocuk sahibi olamama, stresli ve sinir bozucu olabilir, ancak birkaç erkek infertilite tedavisi mevcuttur. Bu tedavi süreci sabır gerektirir ve çiftlerin birbirlerine verdikleri destek başarı oranında en önemli kriterdir.
bursa kısırlık 1

Kısırlık Tedavisi Süreci İle Bilinmesi Gerekenler

Kısırlık ile baş etmek zor olabilir. Bu bilinmeyen bir konu - ne kadar süreceğini veya sonucun ne olacağını tahmin edemezsiniz. Bir çiftin duygusal yükü büyüktür ve başa çıkma planları yardımcı olabilir. Bu süreçte tedavi programınıza dahil etmeniz gereken konular vardır. Duygusal karışıklık için planlama: Limitleri ayarlayın. Siz ve eşiniz için ne kadar ve ne tür prosedürlerin duygusal ve finansal olarak kabul edilebilir olduğuna karar verin ve nihai limiti belirleyin. Doğurganlık tedavileri pahalı olabilir ve çoğu zaman sigorta kapsamında değildir. Başarılı bir hamilelik genellikle tekrarlanan girişimlere bağlıdır. Bazı çiftler, duygusal ve finansal olarak boşalana kadar doğurganlık prosedürleriyle devam ettikleri tedaviye odaklanırlar.

Tedavi sırasında duygusal stresi yönetme

Stres azaltma teknikleri; Örnekler arasında yoga, meditasyon ve masaj terapisi sayılabilir.
bursa kısırlık 3

Danışmanlık yapmayı düşünün. Gevşeme eğitimi ve stres yönetimi içeren yöntemler kullanan bilişsel davranışçı terapi gibi danışmanlık, stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Kendini ifade et. Suçluluk ya da öfke duygularını tutmak yerine başkalarına ulaşmak en iyisidir.

Sevdiklerinizle iletişim halinde kalın. Ortağınız, aileniz ve arkadaşlarınızla konuşmak yardımcı olabilir.